Nazwa forum

Opis forum


  • Index
  •  » Nowe forum
  •  » Historia doktryn Politycznych i Prawnych, wszystko co potrzeba.

#1 2011-07-12 18:16:50

calbaleth

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 16
Punktów :   

Historia doktryn Politycznych i Prawnych, wszystko co potrzeba.

Skrypt który pokrywa się z tym co nas obowiązuje na egzamin z doktryn, brakuje tylko informacji na temat Frycza Modrzewskiego.

http://wyslijto.pl/plik/lyc3g93jcf

Info na temat egzaminu które zdobyłem od życzliwych ludzi z dziennych

"pierwsze zadanie musieliśmy wybrać z 12 zdań, zdania prawdziwe (dla mnie ciężkie,bo podchwytliwe i jak sie nie wykuło na blaszke wszystkich filozofów to ciężko było coś strzelić) Razz drugie pytanie- napisać autorów do w/w dzieł, 3 pyt- podaj min 3 idee do każdej koncepcji polit: (tam były: rasizm, totaliaryzm, liberalizm, faszyzm, pozytywizm prawniczy, itp) czwarte pyt- uzupełnianka: największym polskim myślicielem doby odrodzenia był....w swym dziele o ..... itp. 4.pyt bylo napisz koncepcje Tocquevilla (czy jak mu tam) 5 pyt opisowe także napisz jak kształtował sie liberalizm z XVII i XIXw."

Wklejam całość tak byście wiedzieli jak to wygląda w praniu, tak by każdy zdał.


Z tego co się dowiedziałem to na pierwszym i drugim terminie była tylko jedna grupa, postaram się dowiedzieć czy pytania się też powtarzały.

Pytania które zapamiętałem ze swojej grupy, wskaż zdania prawdziwe to nic, 2 uzupełniana to było o Fryczu Modrzewskim, oraz były pytania odnoście: Hugo Grocjusza, Bonina oraz Locka, a także o Socjaldemokracje, kto był twórcą i co tam wnosiła, 3 pytanie to chyba wszyscy mieli takie same podaj idee do liberalizmu, konserwatyzmu itd.... (czyli napisać że liberalizm to: leseferyzm, egalitaryzm, nienaruszalność własności) jak ktoś ma z tym problem mogę wszystkie te myśli i nurty porozwijać. Pyt 4 opisowe, napisz sposób pojmowania wolności w XVII i XIX wieku czyli o Liberalizmie ogólnie oraz swobodach politycznych, osobistych, ekonomicznych. 5 pytanie to nauczanie społeczne kościoła w XIX i XX wieku.

Mój kolega na opisówce miał Poglądy Machiavellego oraz Podobieństwa i różnice między Hobsem a Lockiem

Offline

 
  • Index
  •  » Nowe forum
  •  » Historia doktryn Politycznych i Prawnych, wszystko co potrzeba.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.antywszystko.pun.pl www.gamegalacticfootbal.pun.pl www.polskaakademia.pun.pl www.transportpw.pun.pl www.ntsd-naruto.pun.pl